Starszy listy pisze... - "Kajko i Kokosz" Janusz Christa


Warszawa, dn. 6.06.2018 r.
     Drogi Kolego!

     Piszę mój list, by polecić Ci fajny komiks Janusza Christy pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Przeczytałem go, bo był moją lekturą, ale bardzo mi się spodobał. 

     "Kajko i Kokosz" to zabawna obrazkowa historia opisująca przygody dwóch słowiańskich wojów. Kajko jest niski, ale odważny. Zawsze nosi swoją czerwoną czapeczkę. Jego przyjaciel Kokosz jest gruby i silny, ale ma łagodny charakter. Uwielbia dużo jeść. Chyba dzięki temu jest taki silny. Wojowie przypominają mi Asteriksa i Obeliksa. Autor mógł się na nich wzorować.

     W "Szkole latania" Kajko i Kokosz mają zaprowadzić kasztelana Mirmiła do kogoś, kto nauczy go latać. Po drodze przeżywają śmieszne przygody. Bardzo zabawne są też próby latania, bo zwykle źle się kończą. Poza tym wojowie muszą uważać na zbójcerzy, którzy chcą przejąć osadę Mirmiła. 

     "Kajko i Kokosz" to opowieść fantastyczna. Istnieje w niej magia. Są czarownice. Można też latać. W tym świecie może się zdarzyć wszystko, dlatego jestem ciekaw kolejnych części. 

     Książka jest wciągająca i bardzo zabawna. Radzę Ci ją przeczytać. 

                                                                                                                      Pozdrawiam,
                                                                                                                      Q

     PS. Autor tego komiksu jest bardzo znany i ceniony. Co roku odbywa się konkurs im. Janusza Christy , w którym rysuje się nowe  fantastyczne komiksy dla dzieci. 


Kajko i Kokosz. Nauka Latania.
Wydawnictwo: Egmont
Tekst i grafika: Janusz Christo
Oprawa miękka
Strony: 44
Wiek: 8+

Komentarze

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)

Popularne posty