Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Bolek i Lolek. Wesołe łamigłówki. 4-5 lat. - Elżbieta Lekan


Po ubiegło-poniedziałkowy dodatek do "Rzeczpospolitej" - z braku czasu - sięgnęłam dopiero w sobotę i, nim przeczytałam o nowych przygodach Bolka i Lolka, miałam już w domu "Wesołe łamigłówki". Przypadkiem natknęłam się na nie w pobliskim markecie i... nie mogłam się oprzeć. Kupiłam! 

Starszy widząc na okładce bohaterów, optymistycznie przyjął książeczkę i jeszcze tego samego dnia usiedliśmy do rozwiązywania zadań. Co prawda przeznaczone są one dla dzieci w wieku 4-5 lat, ale mój jeszcze niespełna 4-letni syn, mający już wprawę w rozwiązywaniu różnego rodzaju książeczek edukacyjnych, radził sobie dość dobrze. To co spodobało nam się obojgu, to fakt, że zadania są różnorodne (nie powodowały nudy) i... wzbogacone o naklejki (Starszego wciąż cieszą tego typu nagrody). Ich autorką jest Elżbieta Lekan, znana nam już z obszernej i bardzo przez nas lubianej "Teczki 3-latka". Pani Elżbieta jest też twórczynią innych książeczek edukacyjnych, którym patronują Bolek i Lolek - takich jak - "Słoneczne łamigłówki", "Podróże w labiryntach", "Przygody w labiryntach", "Rysuję z Bolkiem", "Rysuję z Lolkiem", "Rysuję dinozaury" oraz "Idziemy do zoo" (z angielskimi słówkami). Wszystkie one przeznaczone są dla dzieci 4-5-letnich. W te wakacje, nawet gdy pogoda nie dopisze, nie będziemy więc narzekali na nudę!

Tym, którzy chcieliby przetestować zadania przed zakupem książki, polecam stronę www.bolekilolek.pl - zakładka: Zabawy z Lolkiem.

1 komentarz:

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)