Szukaj na tym blogu

czwartek, 15 września 2011

Kolorowy alfabet - Ludwik Cichy

Książeczkę "Kolorowy alfabet" kupiliśmy, gdy Starszy był młodszy (miał ok. 3 lat). Tak rozpoczęła się nasza przygoda z literkami, która trwa do dzisiaj, a o której kolejnych etapach wkrótce będziemy Was informować. "Kolorowy alfabet" miał za zadanie oswoić Starszego z literami, które wkrótce będą mu potrzebne do samodzielnego czytania. 

Wydawca podaje, że książka ma stworzyć w głowie dziecka powiązanie między głoską, a zapisem graficznym danej literki.  Często czytana zadanie swe spełnia. Krótkie, zabawne teksty, w których pojawiają się wyrazy lub zwroty dźwiękonaśladowcze z prezentowaną akurat literą związane, są łatwe do zapamiętania, dzięki czemu wkrótce dziecko powtarza je razem z rodzicami. Tak powoli wkracza w świat liter. 

Wesołym tekstom, towarzyszą litery zapisane na trzy-liniowym polu oraz kolorowe ilustracje w kształcie liter oraz wyrazów z nimi powiązanymi. Grafika, mimo iż różnobarwna, jest duża, wyraźna i bardzo czytelna. Jej autorem jest Piotr Parda. Na stworzonych przez niego ilustracjach dziecko może przyjrzeć się np. syczącemu wężowi wijącemu się na kształt litery S. Zobaczcie sami, jak "Kolorowy alfabet" wygląda od środka:1 komentarz:

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)