Szukaj na tym blogu

piątek, 28 października 2011

Halloween


Jak tam Wasze przygotowania do  Halloween - najstraszniejszego święta w roku? Organizujecie coś na tę okazję, czy uznajecie, że tradycja daleka jest od polskich obyczajów i odpuszczacie? My Święto Pana Dyni - jak nazywa je Starszy - obchodzimy już po raz trzeci. Tym razem na całego! Będą dynie (nawet dwie - po jednej dla każdego), duchy, nietoperze, przebrania i strrraszny teatrzyk, do którego pacynki przygotowujemy sami. Pierwsze przygotowania już za nami. 

Zobaczcie sami...Latające nietoperze

Będą potrzebne:
=> rolka po papierze toaletowym lub prostokątny kawałek czarnego brystolu - do sklejenia w rolkę;
=> czarna farba (o ile zdecydowaliśmy się na rolkę po papierze toaletowym);
=> czarny papier;
=> czarny sznurek lub nitka;
=> kawałki białego papieru;
=> ewentualnie ruchome oczka.

Wykonanie:
Rolkę po papierze toaletowym malujemy czarną farbą i czekamy aż wyschnie. Możemy też posłużyć się dużym prostokątnym kawałkiem brystolu, który rolujemy i sklejamy w rolkę. Gotowy tułów, nacinamy po bokach (jedno podłużne nacięcie z każdej strony). Przez nie przekładamy złożony w harmonijkę czarny papier (skrzydła), a wzdłuż rolki przeciągamy nitkę lub sznurek. Górę naginamy tak by powstały uszy. Z białego papieru wycinamy zęby i oczy (chyba, że dysponujemy ruchomymi) i doklejamy. Nietoperz gotowy!

Stąd czerpaliśmy inspirację: BABYLANDIA


Młodszy
Średni

Starszy


Duchowe kukiełki

Będą potrzebne:
=> tekturka, brystol, papier techniczny - coś sztywnego
=> patyczki do szaszłyków
=> potworne naklejki

Wykonanie:
Na stoliku układamy wycięte niewielkie kawałki tekturki (odrobinę większe od naklejek) i układamy na nich patyczki do szaszłyków. Przyklejamy naklejki, a tekturkę docinamy do ich kształtu. Gotowe! To taki błyskawiczny sposób na strrraszny teatrzyk.

A jutro kolejne pomysły...

4 komentarze:

 1. Ooo :) Wspaniale,ze moje nietoperze się spodobały :)) Ślicznie wam wyszły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy :) Trochę je przeinaczyliśmy... :P No i niewiele z nich zostało, gdy chłopaki porwali je do zabawy. Coś czuję, że jutro będziemy kleić od nowa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. One są cudowne!!! My też je zrobimy, możemy prawda? :))))
  Tym bardziej, że ze znajomymi umówiliśmy się, że zrobimy z naszymi dziećmi spotkanie tematyczne halloweenowe - pomysł na nietoperze będzie jednym z punktów zabawy!
  pozdrawiam i dziękuje za inspirację!
  majka

  OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)