Szukaj na tym blogu

niedziela, 23 października 2011

Reksio. Księga wiedzy - Beata Dawczak i Izabela Spychał


Chwilowo wydaną przez Papilon reksiową "Księgę wiedzy" mamy u siebie w domu, choć - znając życie - nie na długo. Co jakiś czas bowiem jest ona porywana przez moją siostrę i mamę Średniego, jako źródło pomysłów do organizowanych przez nią zajęć przedszkolnych. Niech Was to nie dziwi, bo książka wychodzi daleko poza własne stronice, niosąc ze sobą masę ciekawych pomysłów na kreatywne, połączone ze zdobywaniem wiedzy, spędzanie wolnego czasu. To pozycja bez której biblioteczka przedszkolaka nie może się obejść, a przynajmniej biblioteczka mojego przedszkolaka!


"Księga wiedzy" to taki swoisty przewodnik po porach roku. Jest on ze wszech miar niezwykły. Pełno tu faktów i ciekawostek związanych z poszczególnymi okresami, które serwuje nam znana bajkowa postać w towarzystwie swych przyjaciół. Informacje podzielone są na krótkie działy. Każdy poświęcony innej, ale związanej z daną porą roku, tematyce. Każdy okraszony zdjęciami i/lub grafikami. Na kolejnych stronach pełno jest różnego rodzaju zadań - policz, pokaż, znajdź, odpowiedz. Są też do wykonania prace plastyczne, różnego rodzaju eksperymenty i smakołyki. Jesienią dowiedzieć się można dlaczego pada deszcz i wieje wiatr, czym jest babie lato, jak rośnie drzewo i powstaje mgła, jakie owoce rosną w sadzie, ale również jak wykonać korale z dzikich owoców i jabłka w cieście, a to jeszcze nie wszystko. Do tego zagadki, rysunki, zabawy z kolorami, balonami i darami jesieni. Wiedza podana w tak przyjemny sposób, że sama wchodzi do głowy, dlatego my powracamy do reksiowej książeczki o każdej porze roku, gdy tylko dopada nas nuda.

Inne reksiowe recenzje:

1 komentarz:

  1. Właśnie założyłam konto w Google, żeby nadrobić zaległości w komentarzach. Książka już się do nas zbliża i jestem niezmiernie ciekawa jak potoczy się nasza współpraca ;-) Komentarze bardzo zachęciły mnie do zakupu, mam nadzieję, że książeczka faktycznie wykraczapoza swoje ramy.
    Monika - mama Pawełka

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)