Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 21 listopada 2011

Duże kropki. Nauka rysowania i kolorowanki.

Wyrobiona ręka to niezbędna podstawa w procesie nauki pisania. Zanim więc dziecko sięgnie po długopis, by napisać nim swoje pierwsze litery, warto z nim trochę poćwiczyć. Szlaczki - owszem, ale do tego też trzeba mieć już trochę wprawy. Najlepiej więc zacząć od czegoś prostego. Nam do gustu przypadły wydane przez Wilgę "Duże kropki". 

Książeczki podzielone są na dwa poziomy: 2+ i 3+. My sięgnęliśmy po ten wyższy, w którym najpierw łączymy ze sobą opisane cyferkami punkty (na poziomie 2+ są tylko punkty, bez cyferek), a później po zarysowanych grubych śladach tworzymy pozostałą część naszego dzieła. To świetna nauka rysowania. Książeczka pokazuje, jak krok po kroku, z kilku prostych kształtów stworzyć budę dla psa, drzewko, statek. Wybrane grafiki są duże i stosunkowo proste, wymagają jednak od dziecięcej dłoni sporej, choć dopasowanej do możliwości początkującego pracy - łuki, różne kąty, linie proste: pionowe, poziome, skośne. Pożyteczna gimnastyka, a gdy dobiega ona końca obrazek można pokolorować. Trudy więc uwieńczone zostają przyjemnym zakończeniem. Jak dla nas - książka sprawdza się super!

1 komentarz:

  1. Szukałam czegoś takiego u nas, ale nic mi w ręcę nie wpadło... Teraz już Nikus radzi sobie też z mniejszymi kropkami :)

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)