Szukaj na tym blogu

niedziela, 22 stycznia 2012

Gapiszon i Korniszon - Bohdan Butenko

Bohdan Butenko to znakomity grafik, którego prace mieli okazję poznać nasi rodzice, my sami, a teraz także - nasze dzieci. Od jego ilustratorskiego debiutu minęło już ponad 55 lat. W tym czasie w jego dorobku znalazło się wiele znakomitych prac, lecz najbardziej charakterystyczną postacią stworzoną przez Mistrza jest chyba Gapiszon. To on wita nas na oficjalnej stronie internetowej pana Bohdana i to jemu poświęcona jest książka, o której dziś Wam napiszę. 


"Gapiszon i Korniszon" to zbiór komiksów wydanych z okazji 50-tych urodzin Gapiszona. Ci z nas, którzy czytali regularnie "Misia" powinni znać go doskonale, choć po raz pierwszy pojawił się on nie na łamach pisma (w 1965 r.), lecz w widowisku telewizyjnym (w 1958 r.). To sympatyczna komiksowa postać w pomponiastej czapie, której przygody od lat wywołują uśmiech na ustach - niegdyś moich, dziś także i mego dziecka. Starszy pokochał Gapiszona. Wertuje książkę raz w jedną, raz w drugą stronę śledząc jego kolejne przygody, a trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo (156 stron!). Nie potrzebuje do tego nawet mamy, bo większość grafik mówi sama za siebie, tylko przy nielicznych pojawiają się teksty. Ogląda więc i śmieje się, śmieje się i ogląda. Bez końca!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)