Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 30 stycznia 2012

Kształty. Książka z naklejkami - Stacey Lamb


Jakiś czas temu, gdy Średni miał problemy z rozróżnianiem kolorów, dostał ode mnie w prezencie wydane przez Book House "Kolory". Ta prosta książeczka z naklejkami była w sam raz dla takiego 2-letniego dziecka, które samo jeszcze niewiele rysowało, a przyklejanie sprawiało mu wiele radości. Teraz przyszła kolej na edukację Młodszego. Ponieważ w świecie kolorów orientuje się już całkiem nieźle (ech, z każdym kolejnym dzieckiem w domu edukacja idzie nam szybciej), postanowiliśmy sięgnąć tym razem po "Kształty".


W skład edukacyjnej serii Book House wchodzi jeszcze pozycja "1-2-3 Uczymy się liczyć!". Zapewne i ona niedługo do nas trafi. Wszystko dlatego, że "Kształty" zostały bardzo pozytywnie przyjęte - i to nie tylko przez Młodszego. W rozwiązywaniu zadań pomagali mu i Średni, i Starszy, a i mnie także książeczka bardzo się spodobała. W przyjemny sposób wprowadza ona małe dzieci w świat kształtów, pokazując, że te otaczają nas wszędzie. Najpierw poznajemy różne figury. Następnie dowiadujemy się, że możemy je też znaleźć obok siebie - koło to balon, prostokąt - przyczepa ciężarówki. Z tą wiedzą ruszamy na poszukiwania - na plaży, w ogrodzie, domu, cyrku czy nawet w przestrzeni kosmicznej! Na koniec zaś, z różnych kształtów możemy stworzyć własnego robota! 

Co ciekawe, książeczka zbudowana jest w taki sposób, że część naklejek musimy przykleić zgodnie z poleceniami, ale znajdują się tu też takie, które maluch może wykorzystać tam, gdzie chce, co pozwala mu rozwijać swą kreatywność. Jak dla mnie - super!


3 komentarze:

  1. Mamy tę książkę i muszę przyznać, że byłam pod dużym jej wrażeniem, bo nie wiedziałam, że książka z naklejkami może być aż tak fajna :-)

    Pozdrawiam
    Bruy-ere

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest bardzo udana seria. Przemyślana graficznie i atrakcyjna dla dziecka. Mamy "Kształty" i "Uczymy się liczyć". Z Twojej notki dowiedziałam się, że jest jeszcze zeszyt o kolorach - będziemy na niego polować.

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)