Szukaj na tym blogu

czwartek, 5 kwietnia 2012

Wielkanocne to i owo


Tradycją stało się już, że przed każdymi świętami udaję się do sklepu w poszukiwaniu nowej oferty wydawnictwa Olesiejuk. Uwielbiam wydawane przez nich okazjonalnie książeczki z kolorowankami, pomysłami na dekoracje, naklejkami czy zadaniami. Tym razem na sklepowej półce czekało już na mnie "Wielkanocne to i sio".

To i sio, czyli różnego rodzaju zadania dla dzieci. Książka podpowiada jak wykonać królicze uszy, wielkanocnego kurczaka, papierowego żonkila, kartkę świąteczną, czy też jak narysować króliczka. Z wypychanki stworzyć można własny ozdobny koszyczek. Poza plastycznymi, są też wyzwania logiczne. Poszukiwanie różnic i par, odnajdywanie ukrytych jaj i zwierzątek, labirynty, ba... nawet gra planszowa. Do tego dużo naklejek, które możemy wykorzystać w dowolny sposób, nie są bowiem powiązane z zadaniami.

Podoba mi się ten zestaw. Dzięki niemu mamy kilka pomysłów na świąteczne dekoracje, a gdy w święta dopadnie nas nuda, będziemy mieli okazję do wysilenia swych szarych komórek. To taki nasz zestaw awaryjny, który będziemy mieć przy sobie podczas odwiedzin u kolejnych cioć i wujków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)