Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 7 maja 2012

Rybka MiniMini i prezent urodzinowy


Odkąd przywędrowała do nas do domu, stała się lekturą numer jeden. Na wieczorne pytanie o to, co dziś czytamy, Młodszy radośnie odkrzykuje "Lybka MiniMini, lybka MiniMini!" Cieszy mnie fakt, że spośród telewizyjnych postaci wybrał sobie właśnie ją. Starszy w jego wieku powtarzał nieustannie "Auta, auta!", a ja nie chcąc go do książek zrazić czytałam i czekałam, aż z nich wyrośnie i sięgnie po coś ambitniejszego.


Na szczęście książeczki o rybce MiniMini prezentują zupełnie inny poziom. To nie mocno idące na łatwiznę streszczenia bajek czy ich kontynuacje. To konsultowane z psychologami opowieści z podwodnego świata uczące odpowiedniego budowania relacji międzyrybich. Tfu, tfu... międzyludzkich oczywiście! Dla przykładu "Rybka MiniMini i prezent urodzinowy" pokazuje maluchom, że najważniejsze nie jest to, co kosztowne i niezwykle piękne. Najważniejsze jest to, co płynie prosto z serca. Nie tylko w przypadku prezentów urodzinowych, ale i codziennego życia.

Ciepła, przyjemna i pouczająca lektura dla młodszych przedszkolaków. 


2 komentarze:

 1. Nikodem na pewno również byłby zachwycony, bardzo lubi rybkę "Mimi Mimi" ;)))
  Chociaż Auta jednak nadal byłyby ponad nią :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starszy Auta uwielbiał. Średni był największym fanem z całej ekipy. Młodszy postanowił mamuśce odpuścić. Lubi, ale bez szaleństwa - czasem obejrzy, czasem przeczyta jakąś książkę z kolekcji brata, tylko z małym Luigim się nie rozstaje. Trochę nie pojmuję tej miłości do małego żółtego autka. Młodszy nie znał jeszcze filmu, gdy upatrzył je sobie w resorakach Średniego i tak podąża z nim wszędzie do dziś.

   Usuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)