Szukaj na tym blogu

niedziela, 3 czerwca 2012

Czasami - Rebecca Elliott


Czasami... no właśnie, co Wam się zdarza czasami? Poza przyjemnymi chwilami bywają takie, gdy musimy zrobić coś, czego nie chcemy. Wykonać rzeczy, które bywają dla nas niezbyt miłe, stresujące, straszne. Jedną z nich są wizyty w szpitalu. Większość dzieci na szczęście nie ma ku nim wielu okazji. Bywają jednak takie maluchy jak Klementynka, która na kontrole musi jeździć regularnie. Jak sobie z nimi radzi?

"Czasami" to piękna książka. I nie chodzi mi tutaj o grafikę, choć ta jest ciepła i bardzo przyjemna dla oka. Mam na myśli treść, która jest naprawdę poruszająca. Dotyka kwestii uczuć. Trudnych uczuć. Takich, które dopadają nas, gdy coś zrobić musimy, choć nie mamy na to ochoty lub gdy czegoś zrobić nie możemy, choć nas to niezwykle kusi. Nie muszą to być sytuacje takie, jak przedstawiła Rebecca Elliott. Może to być operacja migdałków, wyrwanie zęba, dla alergika - chwila, gdy zabrania mu się zjedzenia kolejnego kuszącego posiłku, a dla zwykłego, zdrowego dziecka - czekoladki. Jak wytrwać? Dzięki temu, że przykłady autorki są takie dobitne - zależy od nich zdrowie, a może nawet życie dziewczynki (choć nigdzie nie jest to do końca powiedziane, a mój syn nie zauważył nawet, że porusza się ona na wózku - był przekonany, że dostała go przy okazji wizyty w szpitalu) - mogą być bardziej dające do myślenia. Mogą też być siłą i wsparciem. Skoro Klementynka dała sobie radę, ja też sobie poradzę. Zwłaszcza, że wokół mam bliskich sobie ludzi, a dzięki ich wsparciu łatwiej wytrwać, łatwiej pokonać strach. Brzmi ciężko? Bez obaw - choć temat trudny, lektura jest krótka, lekka i przyjemna!


7 komentarzy:

 1. Ale ilustracje to ma przepiękne :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Patrycjo, muszę powiedzieć, że tego akurat nie wiedziałam. Proszę pozdrowić od nas autorkę! ;)

   Usuń
 3. Książka jest niesamowita tak samo jak i jej autorka. Pracuję w wydawnictwie, które publikuje jej pozycje w UK i muszę stwierdzić, że są to jedne z piękniejszych książek wydawanych dla dzieci. Autorka jest przesympatyczną osobą a przede wszystkim wspaniałą matką. Polecam również inne pozycje... Jestem pewna, że polskie mamy będą zachwycone:)
  http://www.lionhudson.com/authordetail.php?author_id=58

  OdpowiedzUsuń
 4. o proszę mamy kolejną pozycję tej autorki wydaną w Polsce:)

  http://www.poczytaj.pl/220481

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musimy zajrzeć i... czekamy na kolejne :)

   Usuń
 5. Z radością informujemy o kolejnej książce tej samej autorki. Tym razem poruszamy temat adopcji. http://sklep.credo.org.pl/dziewczynka-z-zoo

  OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)