Szukaj na tym blogu

sobota, 2 czerwca 2012

Wilk Ambaras - Tomasz Samojlik


Pogoda pod psem, a może pod wilkiem. My na szczęście mamy już zaplanowany cały dzień "pod dachem". Atrakcjom nie będzie dziś końca. Nasz Dzień Dziecka przemienił się w tym roku, aż w cały weekend. Rozumiem jednak, że nie wszyscy mają takie plany. Dla tych, którzy pozostają w domu i nie mają pomysłu, jak spędzić dzień - polecam lekturę książki "Wilk Ambaras".

To książeczka, którą można za darmo pobrać ze strony WWF Polska (o tu => KLIK KLIK). Przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym. Przybliża prawdziwe życie wilków, pokazując, że bajki o tych zwierzętach dalekie są od prawdy. Wilki, choć naturalnie są drapieżnikami i przez to otacza je wszechobecny "czarny PR", w środowisku są niezwykle potrzebne. Któż może o tym wiedzieć lepiej, niż pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Taki, jak Tomasz Samojlik - autor treści i... ilustracji! Komu spodoba się jego książeczka, może sięgnąć po inną - wydaną drukiem - zatytułowaną "Żubr Pumpik". 

I jeszcze jedno - książka o wilku to nie jedyna inicjatywa WWF na rzecz tych zwierząt. Po lekturze możecie sięgnąć także po nagrania - "Bajki o dobrym wilku" czytają na nich znani Polacy: Katarzyna Dowbor z córką Marysią, Grażyna Nowak z siostrzenicą Marcelinką, Urszula Rybicka, Dominika i Arka Uhilg oraz Katarzyna i Jakub Urlich z dziećmi. Miłego dnia - pod wilkiem ;)

5 komentarzy:

  1. Dziękuję. Ta inicjatywa bardzo nam się podoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. naprawde fajna inicjatywa moja curcia uwielbia tę księżke

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam świetny komiks tego autora Norka zagłady, teraz szukam pierwszej części ale mam z tym problemy.

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)