Szukaj na tym blogu

wtorek, 10 lipca 2012

Dzielę się książkami!


Czy słyszeliście już o akcji "Dzielę się książkami"? To inicjatywa społeczna, która ma na celu krzewienie czytelnictwa wszędzie tam, gdzie czytać można, czy nawet trzeba, a gdzie zazwyczaj książki same nie docierają - w domach dziecka, placówkach opiekuńczych, szpitalach, czy małych wiejskich bibliotekach. Do pomocy włączają się wydawnictwa małe i duże. Możemy się włączyć i my, wraz z naszymi pociechami, propagując tym samym wśród najmłodszych ideę dzielenia się z rówieśnikami. Piękna akcja, szczytny cel, a przy tym... cudna lekcja dla dzieci. Sama z uśmiechem wspominam moment, gdy przetrząsaliśmy naszą biblioteczkę w poszukiwaniu książeczek, z których już wyrośliśmy, a które mogłyby się przydać innym. Dzieciaki to coś dokładały, to coś zabierały, nie mogąc się zdecydować. Ostatecznie powstała paczuszka, którą przekazaliśmy organizatorom akcji w czasie trwania tegorocznych Warszawskich Targów Książki. Pomysł tak spodobał się nam wszystkim, że dziś mamy w domu specjalnie wyznaczone miejsce na książki, które będziemy chcieli przekazać w trakcie kolejnej odsłony akcji, a ta - już niebawem. 

Wszystkich chętnych do podzielenia się dziecięcą literaturą zapraszam na Targi Książki w Katowicach, które odbędą się w dniach 7-9 września 2012. 

Więcej o samej akcji przeczytacie TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)