Szukaj na tym blogu

czwartek, 30 sierpnia 2012

Czas na naukę!

Ostatni tydzień wakacji powoli dobiega końca. Uczniom miny na wieść o szkole rzedną. Czy znacie jakiś przyjemny sposób by wprowadzić dziecko w obowiązki szkolne? Może odpowiednia lektura edukacyjna? Taka, która połączy w sobie przyjemne z pożytecznym i sprawi, że dziecko na naukę spojrzy innym wzrokiem.

"Czas na naukę!" Naprawdę przyjemną. Różnorodną. Podzieloną na 5 różnych działów. Jest więc czytanie, jest pisanie, matematyka, przyroda i fajne dodatki. Wszystko wygodnie zamknięte w segregatorze i rozdzielone kolorowymi zakładkami, dzięki którym wszędzie łatwo trafić. Na zakładkach - ciekawostki. Ot, choćby takie: "Jeśli zakryjesz dolną lub górną połowę zapisanego słowa, nadal będziesz mógł je odczytać", czy "Na świecie istnieje ponad 6000 języków - tylko mniej więcej jedna trzecia z nich ma system zapisu". Dalej zadania. Takie wymagające już znajomości nie tylko cyfr, ale i liter (sumiennie ostrzegam, bez tego nie warto bowiem startować). Doskonałe dla pierwszaków. Ciekawe, różnorodne, kolorowe. W łatwy sposób tłumaczące zawiłości języka, matematyki czy otaczającego nas świata. 

U nas naturalnie chwilowo królowały cyferki i wszystko co z nimi związane. Starszy liczył, pisał po śladzie, dodawał, odejmował, łączył kropki (to ostatnio nasze ulubione zajęcie!), uczył się działań na osi. Najważniejszy jednak był zegar. Uznałam, że to już pora, by zaznajomić mego syna z czasem, a dodatki do książki mi to umożliwiły. Znajdują się tu bowiem specjalne strony z łatwo ścieralnym mazakiem. Dzięki nim zadania można powtarzać, aż dziecko zrozumie skomplikowany czasowy mechanizm. Poza ścieralnym pisakiem w dodatkach znajdziemy także naklejki, szablony z literkami, cyferkami i kształtami, brudnopis oraz... strony do rysunków 3D. Moje dzieciaki oszalały ostatnio na tym punkcie. Najpierw była kreda 3D, a teraz... teraz to! Szalejemy więc, póki starcza nam specjalnie przygotowanych stron! Cóż, w końcu to te kolorowe okulary w naszym przypadku zadecydowały o ostatecznym wyborze książki :)

Czas na naukę!
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa twarda, segregator.
Format: 265x290
Stron:100
Wiek: 6+

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawa pozycja,która rzeczywiście może pomóc dzieciakom pożegnać wakacje i powoli witać się ze szkołą.

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)