Szukaj na tym blogu

wtorek, 7 sierpnia 2012

Czy mnie znasz? Stwory z głębin, Groźne zwierzęta - Animal Planet

Czy Wasze dzieci wiedzą, jak wyglądają prawdziwe zwierzęta? Nie takie narysowane, ale sfotografowane w swych naturalnych warunkach życia. Okazuje się, że to wcale nie to samo. Czemu więc tradycyjnych książeczek dla dzieci nie uzupełnić tymi wydanymi pod szyldem Animal Planet? U nas w domu już od jakiegoś czasu funkcjonują i jedne, i drugie.

Nasza przygoda z prawdziwymi zwierzętami rozpoczęła się od serii "Życie dzikich zwierząt". Książeczki tak bardzo nam się spodobały, że postanowiliśmy sięgnąć po kolejne. Tym razem znacznie prostsze. Takie, które posiadają zdjęcia oraz krótkie podpisy wykonane dużą czcionką. Dzięki temu doskonale nadają się zarówno dla małych dzieci, które dopiero poznają świat (choć dla tej wersji przydałby się sztywniejszy papier), jak i dla starszych, które uczą się czytać. Dodatkowo każdą ilustrację poprzedza strona z okienkiem, przez które widoczna jest tylko część zdjęcia. Dzieci muszą więc wysilić swe szare komórki i odgadnąć, co w pełnej okazałości zobaczą za moment, a gdyby sam fragment fotografii okazał się niewystarczający - jest też podpowiedź słowna. Mamy tu więc do czynienia z nauką poprzez zabawę. Nam się podoba. Młodszy z zafascynowaniem patrzy na fotki, a Starszy - Starszy przekomarza się z rekinem, który z nich lepiej potrafi wyszczerzyć swe zęby :)



Czy mnie znasz? Stwory z głębin.
Czy mnie znasz? Groźne zwierzęta.
Wydawnictwo: Egmont
Seria: Animal Planet
Oprawa miękka
Format: 230x230 
Stron: 24 
Wiek: 3-7

W skład całej serii - poza tytułami zaprezentowanymi powyżej - wchodzą także: "Zwierzęta Afryki" oraz "Owady i spółka".

4 komentarze:

 1. Seria zapowiada się fantastycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka fajna, edukacyjna alternatywa dla innych dostępnych na rynku książeczek

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Świetne, zwłaszcza te zdjęcia - robią wrażenie :)

   Usuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)