Szukaj na tym blogu

niedziela, 12 sierpnia 2012

Kubuś i Przyjaciele. Wyliczanki, zgadywanki, wierszowanki - Wanda Chotomska

Już od jakiegoś czasu panuje u nas w domu mania wyliczania. Jeżeli myślicie, że wszystko zaczęło się od bajkowych wyliczanek Małgorzaty Strzałkowskiej, to jesteście w błędzie. Znacznie wcześniej do naszego domu przywędrowała gruuubaśna księga z puchatkowymi wyliczankami, zgadywankami i wierszowankami. I nie myślcie, że to jakaś "no-name-owa" pozycja (znaczy: z gatunku - autor nieznany) sygnowana logo Disney'a. Nie. Za tą książeczką stoi sama Wanda Chotomska!

Znana i lubiana przez dzieci polska pisarka tym razem stworzyła pokaźny zbiorek pełen krótkich rymowanych tekstów skupionych wokół uwielbianego przez maluchy Kubusia Puchatka. Niektóre utwory są tu zupełnie nowe, napisane od podstaw. Inne - bazują na znanych nam z dzieciństwa tekstach. Głównie wyliczankach. Ciepłe, zabawne, czasem abstrakcyjne. Szybko i łatwo wpadają w ucho. I młodszym, i starszym przedszkolakom - sprawdziłam na własnych egzemplarzach! Dodatkowym atutem dla najmłodszych są duże, wyraźne i kolorowe grafiki z disney'owskimi postaciami. Moi chłopcy skupili się jednak na samych tekstach. Najpierw czytałam im je sama. Dziś znają je już na pamięć. Chodzą i powtarzają, aż do znudzenia. Nie mam im nawet tej monotonii za złe - w końcu to doskonałe ćwiczenie pamięci!

Uwaga, do zbiorku dołączony jest audio-book. Rodzice zmęczeni ciągłym czytaniem tego samego, zawsze mogą wysłużyć się ciepłym głosem Anny Dymnej. I choć my się nigdy nie męczymy, to płytkę wykorzystujemy czasem w podróży.

Kubuś i Przyjaciele. 
Wyliczanki, zgadywanki, wierszowanki.
Wydawnictwo: Egmont

Książka
Tekst: Wanda Chotomska
 Ilustracje: Disney 
Oprawa twarda
Format: 250x200
Stron: 96
Wiek: 2+

Audiobook
Czyta: Anna Dymna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)