Szukaj na tym blogu

środa, 3 października 2012

Ja sam! - Anna Horosin

Statystyki pierwszego miesiąca w przedszkolu nie wyglądają nazbyt atrakcyjnie. Zdaje się, że Starszy już się uodpornił, ale Młodszy... Młodszy we wrześniu w przedszkolu spędził zaledwie 1,5 tygodnia. Pozostałe 2,5 - w domu z mamą. Staraliśmy się wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie. Były gry, zabawy, czytanie książek i... duuużo zadań edukacyjnych. Na rynku wyłowiłam kilka nowych ciekawych pozycji. W najbliższym czasie postaram się Wam o nich napisać. 

Zacznę od serii "Ja sam!" To cztery książeczki edukacyjne z naklejkami przeznaczone dla 2-latków. Każdej patronuje inne zwierzątko. Jest więc kotek, pszczółka, króliczek i żabka, a w ich wnętrzu 16 dużych stron z przejrzystymi czarno-białymi grafikami (i niebieską, żółtą, różową lub zieloną ramką). To pomyślane o najmłodszych kolorowanki z prostymi, dopasowanymi do wieku dziecka poleceniami. Znajdziemy tu zadania dźwiękonaśladowcze, ale też takie, które uczą orientacji przestrzennej (np. gdzie? nad-pod-na), oswajają z rozmiarami (np. duży-mały, krótki-długi), poszerzają słownictwo, ćwiczą spostrzegawczość. Dziecko, które z zadaniem się już upora, może dany obrazek pokolorować, ćwicząc tym samym sprawność dłoni oraz poprawny uchwyt kredki (tu uśmiech do rodziców, by zwracali maluchowi na to uwagę, bo sam może utrwalić niepoprawne nawyki).

Cieszy mnie fakt, że powstała taka seria, że coraz częściej myśli się o tych najmłodszych. Zanim nasze dzieci pójdą do przedszkola z reguły mamy sporo czasu, który możemy (sami lub za pośrednictwem niani) maluchom poświęcić - bawiąc je i ucząc. Ot, choćby właśnie tak!

PS. Brudne paznokcie widoczne na zdjęciu są rezultatem wcześniejszych prac z plasteliną :)

Ja sam!
Wydawnictwo: Skrzat
Opracowanie: Anna Horosin
 Ilustracje: Mariola Budek
Oprawa miękka, szyta.
Format: 200x285
Stron:16
Wiek: 2+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)