Szukaj na tym blogu

czwartek, 18 października 2012

Moja pierwsza encyklopedia. Nasza planeta.

Jak już Wam wspominałam w swoim ostatnim poście, z czasem u mnie ostatnio baaardzo słabo (doba wciąż ma tylko 24h - co z tą petycją, dziewczyny?). Nie chciałabym Was jednak zaniedbywać, dlatego w tym zabieganiu poprosiłam o pomoc siostrę, mamę Średniego. To ona jest autorką poniższej recenzji.

Zacznę może od małego wprowadzenia. Otóż, książki często wędrują między naszymi domami - raz my przynosimy coś od Średnego, raz on coś od nas. Ciocię, jako pedagoga, interesują głównie pozycje edukacyjne, które wykorzystuje w pracy z dziećmi. Jedną z takich lektur była "Moja pierwsza encyklopedia. Nasza planeta" pożyczona celem przeprowadzenia szeregu zajęć przedszkolnych związanych ze środowiskiem. W zamian otrzymaliśmu recenzję. Oto i ona:

Encyklopedia ta przeznaczona jest dla aktywnych i ciekawych świata dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. To niesamowita gratka dla miłośników Kubsia Puchatka oraz jego przyjaciół. Dzięki tej lekturze dzieci mogą przeżyć niezapomnianą podróż po planecie Ziemi, w której przewodnikami są bohaterowie Stumilowego Lasu właśnie. Dzięki zabawnym odkryciom Kubusia typu: "- Prosiaczku, nie mogę uwierzyć, że każdego ranka odbywam migrację, idąc na śniadanie z łazienki do kuchni!", nie sposób nie polubić tej lektury. Ciekawe świata Maleństwo zadaje wiele pytań, które zapewne nurtują czasem także i nasze dzieci. Łatwych, lekko przyswajalnych odpowiedzi udzielają mu mama Kangurzyca, Tygrysek oraz Sowa. Zdobytą wiedzę można wykorzystać i sprawdzić dzięki Prosiaczkowi, który zachęca do rozwiązywania zadań na swoich stronach.

Jeśli chcielibyście poznać zjawiska związane z naszą planetą, a przy tym - w ramach ciekawostek - dowiedzieć się dlaczego kaczki nigdy nie mokną, gdzie samice delfina spędzają zimę czy też jak wygląda puchowiec pręcikowy, to zachęcam do lektury. Poza opisami ziemskich cykli i zasobów, zawiera ona bowiem także wiele pięknych i barwnych zdjęć ciekawych gatunków roślin i zwierząt

Moja pierwsza encyklopedia. Nasza planeta.
Wydawnictwo: Egmont
Tekst: praca zbiorowa
 Ilustracje: Disney
Oprawa twarda
Format: 210x290
Stron: 192
Wiek: 4+

1 komentarz:

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)