Szukaj na tym blogu

piątek, 14 grudnia 2012

Bazgroszyt

Pisałam Wam już o Bazgrajce. Ciekawy projekt stworzony z myślą o maluchach, które dopiero zaczynają swą przygodę z kredką. Tym razem mam coś dla poważniejszych już wiekowo przedszkolaków (3+). To starszy brat Bazgrajki - Bazgroszyt. W naszym domu został przyjęty równie entuzjastycznie co poprzednik. Starszy ze Średnim natychmiast po rozpakowaniu koperty rzucili się do rozwiązywania zadań i nie chcieli przestać. Tylko Młodszy pozostał wierny swym jednokolorowym kartonowym książeczkom. Wiek jednak robi swoje...

Bazgroszyt to specjalny zeszyt ćwiczeń, zawierający kreatywne zadania, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Przez kolejne strony prowadzą nas sympatyczne Kredziaki. Znajdujemy na nich fragmenty obrazków, które dokańczamy zgodnie z poleceniem lub własną fantazją. Raz jesteśmy na plaży, innym razem pod wodą, czasem podróżujemy po świecie, a czasem po prostu się bawimy (np. w przeciąganie liny) lub spędzamy czas z przyjaciółmi. Tematy poszczególnych zadań różnią się od siebie, dzięki czemu dziecko może sprawdzić swe umiejętności i poszerzyć swą wiedzę w różnych zakresach. Niektóre zadania, poza fantazją, wymagają także precyzji, gdy dokończyć musimy coś po śladzie. Zamiast tradycyjnych szlaczków tu serwowane są nam morskie fale, chmurki, czy pagórki. Dzięki temu jest naprawdę ciekawie, a dziecko z przyjemnością wykonuje ćwiczenia z zakresu grafomotoryki, które przygotowują je do późniejszej nauki pisania. U nas znów szał. Chłopcy dobrze się bawią, a mama się cieszy, że przyjemne łączą z pożytecznym.

Bazgroszytów ukazało się już kilka. Polecam Waszej uwadze także numer specjalny, do którego grafiki przygotowały znane osobistości m.in. Martyna Wojciechowska, Justyna Steczkowska, Tomasz Kammel czy Marcin Prokop.

Ach, i jeszcze jedno! Dochód ze sprzedaży Bazgroszytów przeznaczany jest na akcję "Mówimy obrazami" (www.mowimyobrazami.pl)!


 Bazgroszyt 
Wydawnictwo: Animade
Redakcja: Krzysztof Mączka
 Ilustracje: Joanna Młynarczyk
Oprawa miękka
Strony: 20
Format: 297x210
Wiek: 3+

3 komentarze:

  1. My też mamy :-) i bardzo nam przypadły do gustu, nawet tym co są już starsi i tym co jeszcze nie umieją kolorować :-)

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)