Szukaj na tym blogu

niedziela, 21 kwietnia 2013

Akademia mądrego dziecka - Anna Boboryk

Na rynku wydawniczym ukazała się niedawno nowa edukacyjna seria Wydawnictwa Egmont. Pod wspólnym tytułem "Akademia mądrego dziecka" znaleźć możemy książeczki skierowane do 2-3-latków, które dopiero poznają świat. Młodszy - ostatnimi czasy wielki miłośnik wszystkiego co da się pokolorować (tak wielki, że przyłapany został nawet na kolorowaniu książki, której nie da się kolorować, a może raczej da, ale nie można) - bardzo je polubił.

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to zwykłe kolorowanki. Niby nic w tym złego, bo kolorując dziecko usprawnia małą motorykę, rozwija koordynację oko-ręka, a przy tym ma też okazję, by nauczyć się prawidłowego chwytu kredki. Okazało się jednak, że książeczki "Poznaję świat" to coś więcej. Poza biało-czarnymi obrazkami (duży kształt, wyraźny kontur - ewidentnie pomyślane o młodszych), znajdują się tu nazwy przedmiotów i czynności oraz pytania odnoszące się do nich. Dzięki temu dziecko nie tylko poznaje świat, ale też uczy się go opisywać, mówić o nim. Dodatkowo, na końcu każdej książeczki znajduje się odnoszące się do wcześniejszych treści zadanie na spostrzegawczość (Ojej! Coś tu nie pasuje!), a na początku ważne porady, jak zbliżyć się do własnych dzieci - także, choć nie tylko, dzięki tej książce. 

Malutkie, niepozorne, choć stworzone "z głową". Każda obraca się wokół innego tematu: kolory, zabawki, zabawy, pory roku, przeciwieństwa, a gdy wyczerpiemy już wszystkie zagadnienia, sięgnąć możemy po większy format. Dzięki niemu usprawnimy nie tylko pracę dłoni i nadgarstka, ale także całego przedramienia. Zawsze to takie coś innego!

Akademia mądrego dziecka
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Anna Boboryk 
Ilustracje: Marzena Dobrowolska
Oprawa miękka
Format: 180x190
Stron: 12
Wiek: 2-3

1 komentarz:

  1. U nas kolorowanie jeszcze przed nami,ale musze juz zbierac co ciekawsze kąski.

    OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)