Szukaj na tym blogu

czwartek, 4 kwietnia 2013

Książka z okienkami. Sprawdźcie sami... Statki - Conrad Mason

Zapraszam na pokład – i to nie jeden. Wszystko za sprawą kolejnego tomu – wcale nie ostatniego, bo już nakładem Wydawnictwa Olesiejuk pojawił się następny („Świat dinozaurów”) - „Książek z okienkami”. Były wynalazki. Były urządzenia. Był recykling. Tym razem przyszła pora na statki. I jak zwykle już – na widok nowych "okienek" w naszym domu zapanował prawdziwy szał, który trwa do dziś, choć książka jest już z nami dość długo. Szał tym większy, że temat zdecydowanie leżący w kręgu zainteresowań mojego starszego syna.

Co czytamy?” - pytam co wieczór. „Statki!” - tradycyjnie otrzymuję w odpowiedzi i na nic tłumaczenia, że mało to poduszkowa lektura. Tradycyjnie też pod naporem argumentów z gatunku: „Ale baaardzo Cię proszę!”, kapituluję. Zanim więc nadejdzie pora „dobranockowej czytajki” każdorazowo dokładnie przejrzeć musimy choćby rozdział okienkowych "Statków". Czasem też powracamy do innych, znanych już na pamięć, tytułów z tej serii. Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bo każda pora jest dobra na zgłębienie wiedzy, a podawanej w taki sposób dziecko nigdy nie ma dość. Wszystko za sprawą wszędobylskich okienkach kryjących tajemnice konstrukcyjne trier, żaglowców, parowców, transatlantyków, czy okrętów wojennych. Jak nietrudno się domyślić, te ostatnie najbardziej pociągają me dziecię. Może się im przyglądać godzinami – z mamą, tatą, ciocią, babcią czy choćby sam. Z wojennymi łodziami podwodnymi czy lotniskowcami skutecznie konkurują też znacznie starsze drewniane łodzie z działami armatnimi. Dlaczego? Bo takimi pływali piraci! No, ale w przypadku każdej konstrukcji odkryć można coś ciekawego, co przykuje wzrok dziecka. Ot, choćby wyjaśnienie co się dzieje z... kupą kupy na transatlantyku. Jest ciekawie, przyjemnie i pożytecznie. Kolejny tom. Kolejna pełna fascynacja. 

Książeczki z okienkami w wersji anglojęzycznej ==> KLIK KLIK


Książka z okienkami.
Sprawdźcie sami... Statki
Wydawnictwo: Olesiejuk
Tekst: Conrad Mason
 Ilustracje: Colin King
Oprawa twarda
Format: 225x235
Stron: 16
Wiek: 5+
 

4 komentarze:

 1. Z tej strony tłumacz książeczki. Cieszę się, że się podoba! Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i to bardzo! wlasnie dorasta do calej serii mlodszy syn, a Starszy wciaz nie wypuszcza jej z rak :)

   Usuń
 2. Zdradzę, że to nie ostatnia książka z okienkami, którą robiłem, będą kolejne, równie ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam do pełnej kolekcji chwilowo brakuje wydanego niedawno "Świata dinozaurów". Miło słyszeć, że to nie koniec. Strasznie jestem ciekawa kolejnych zagadnień, tytułów. Może udałoby się uchylić rąbka tajemnicy ;)

   Usuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)