Szukaj na tym blogu

czwartek, 1 sierpnia 2013

Bazgroszyt. Kredziaki nad morzem.

Niezależnie od tego, czy wakacyjne wojaże macie już za sobą, czy też właśnie się do nich szykujecie i zastanawiacie się, co spakować na drogę, by ewentualne chwile nudy przekształcić w kreatywnie spędzony czas, gorąco polecam Wam Bazgroszyt "Kredziaki nad morzem". Do nas trafił on w czasie jednej z akcji wyprzedażowych wraz z dwoma innymi bazgroszytowymi tytułami ("Rycerze smoki i księżniczki" oraz "Piłka nożna") i w walizce Młodszego (tak, tak, Młodszy ma już swój Bazgroszyt!) pojechał z nami na wakacje. Gdzie? Oczywiście nad morze!

"Bazgroszyt. Kredziaki nad morzem" to kreatywny zeszyt ćwiczeń formatu A4 z 19 zadaniami przewidzianymi dla dzieci w wieku 3+ i 20-stoma wakacyjnymi naklejkami. Jedno zadanie przypada na jedną stronę, dzięki czemu maluch ma dużo przestrzeni na realizację swych twórczych dzieł. Jest to szczególnie ważne właśnie w przypadku młodszych dzieci, których sprawność manualna nie jest jeszcze na tyle wykształcona, by rysować precyzyjnie małe detale. Znajdujące się w zeszycie zadania poniekąd wymuszają na maluchach kreatywne myślenie, rozbudzają ich wyobraźnię, trenują wspomnianą już sprawność dłoni i poszerzają dziecięcą wiedzę o świecie. Raz musimy dokończyć jakiś logiczny wzór (np. tworząc naszyjnik z pereł), innym razem coś wymyślić (jakie skarby ukrywa statek znaleziony przez Ryska na dnie morza), a jeszcze kiedy indziej - narysować coś po śladzie (fale, rekina, czy rybie łuski). Wszystko oczywiście utrzymane w wakacyjnych wodnych klimatach. Młodszy przepadł, czym mnie w żaden sposób nie zaskoczył. To jego pierwszy własny Bazgroszyt, ale niejeden już przecież gościł w naszym domu i nieraz bywało, że podbierał jakieś zadania bratu. Zawsze bardzo entuzjastycznie do nich podchodząc. Tym razem nie mogło być inaczej.
 
 
 Bazgroszyt. 
Kredziaki nad morzem.
Wydawnictwo: Animagic
Redakcja: Krzysztof Mączka
 Ilustracje: Katarzyna Kominek, Joanna Młynarczyk
  Oprawa miękka.
Format: 297x210
Stron: 20
Wiek: 3+
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)