Szukaj na tym blogu

środa, 4 grudnia 2013

Kolorowany XXL od Monumi


W naszym domu zapanowały ostatnio twórcze klimaty. Wszystko to za sprawą olbrzymich kolorowanek Monumi, które przywędrowały do nas wprost z Dwóch Kotów, a wraz z nimi - barwne szaleństwo. W ruch poszły kredki, flamastry, a nawet farby. Nie dziwcie się więc, że choć to nie książki - poświęcam im miejsce na naszym książkowym blogu.

Głowa w głowę, ramię w ramię. Zalegliśmy obok siebie na podłodze. Matka, Starszy, Średni i Młodszy. Wszyscy zanurzyliśmy się w czarno-białym świecie, któremu trzeba było nadać barw. Każdy mógł posłużyć się innymi narzędziami pracy. Było gwarnie i wesoło. Co chwila ktoś czynił jakieś odkrycia, wskazując reszcie warte uwagi obiekty. Cóż, trzeba przyznać, że trochę się ich tu zmieściło. Olbrzymi format oraz mnogość szczegółów - dzieciaki mają duże pole do popisu. Pole, jakiego dotąd nie znały. 

Niby to zwykła kolorowanka. Tyle, że na widok zwykłych kolorowanek wiele dzieci się krzywi. Ta wywołuje raczej westchnienia w stylu "Wow!" Dzieciaki najpierw rzucają się by ją obejrzeć, a później przystępują do pracy. Praca to o tyle ciekawa, że można ją wykonywać w grupie. Nie przy stole, biurku, ale leżąc sobie wygodnie na podłodze i machając w powietrzu nogami. Żadnych skojarzeń z nauką. Za to spora dawka dobrej zabawy, bo ktoś coś śmiesznego dostrzeże, dorysuje, czy powie. Dzieci oddają się jej, a przy tym trenują swą dłoń. Takie manualne ćwiczenia są im potrzebne. Wprawna ręka to lepiej i sprawniej przebiegająca nauka pisania, a tu pracują nie tylko palce, ale i cały nadgarstek. Wzmacniamy więc jednocześnie wiele punktów.  

Kolorowany ukryte są w długich tubach. Po rozwinięciu osiągają rozmiar 120x80 cm. Zostały solidnie przygotowane - możemy po nich kolorować nawet flamastrami i farbami są bowiem specjalnie wzmocnione, by nie przepuszczały wody. Ich wzornictwo pomyślane zostało zarówno o dziewczętach, jak i chłopcach. Do wyboru mamy: księżniczki, zoo, plac budowy oraz ulice. My przerobiliśmy już trzy ostatnie i po cichu liczymy, że jeszcze pojawią się nowe wzory.
Kolorowany Monumi nabyć można stacjonarnie w warszawskich sklepach (m.in. we wspomnianych wcześniej Dwóch Kotach) oraz na stronie Teatrzyku Kukiełkowego, ale wówczas zamówić musimy min. 3 sztuki. 
 
 

6 komentarzy:

 1. Uwielbiamy te kolorowanki , ich format , możliwości ...
  I czekamy na nowe wzory :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajny pomysł z takimi kolorowankami. Można malować z rozmachem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne są te wielkoformatowe kolorowanki bardzo! po twórczym szaleństwie można je wykorzystać jako matę do zabawy albo plakat na ścianę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na dniach ma się pojawić ich Świąteczny motyw :)

   Usuń
 4. Fenomenalnie napisany blog zapraszam Cie do mnie tutaj

  OdpowiedzUsuń

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)