Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 15 września 2014

Nie odrobiłem lekcji, bo... - Davide Cali

Pierwsze dni szkoły upłynęły nam w duchu zabawy, ale - jak to mówią - co się odwlecze, to nie uciecze. W końcu nadeszła pora nauki i - znienawidzonych przez mojego syna - prac domowych, a wraz z nią - sezon wymówkowy. 

Cóż, muszę przyznać, że wcale nie dziwię się mojemu dziecku. Za oknem jeszcze słońce, temperatury zdecydowanie letnie, a tu... zamiast na podwórku, każą siedzieć w domu. W dodatku nad zeszytami i książkami, a nie w towarzystwie bawiącego się jeszcze radośnie Młodszego (choć i on - poniekąd - chodzi już do szkoły!). Oj, szkoda, że nie słyszycie, jak on w takich chwilach potrafi ładnie prosić: "Mamusiu, miej litość!". Przy tym te jego maślane oczy, a później zawsze jakiś argument. Fantazja go nie zawodzi. Aż strach pomyśleć, co by było, gdybym sumiennie nie pilnowała postępów prac. Każdy dzień w szkole zaczynałby się zapewne od belferskiego pytania: "No więc, dlaczego nie masz pracy domowej?" Jestem pewna, że odpowiedzi byłyby nie mniej pomysłowe niż w książce Davide Cali zatytułowanej "Nie odrobiłem lekcji, bo..." Trochę fikcji - samolot pełen małp, mięsożerne rośliny, gigantyczne jaszczury, trochę gry na uczuciach - pogrzeb kota, napady brata, poszukiwanie drewna na opał. Jest w czym wybierać. Przyznajcie Kochani, że Wasze dzieci mogłyby napisać równie kreatywne dzieła, a może właśnie ta książka zainspiruje je do tego? Póki co z powodzeniem możecie pośmiać się ze sprawdzonego gotowca. Zwłaszcza, że zabawnym tekstom towarzyszą bardzo przez nas lubiane (w końcu wyrastaliśmy na nich) ilustracje Benjamina Chaud - tego od Binty, Lalo i Babo, Pomelo, "Yeti", "Wierzcie w Mikołaja", czy pewnego sympatycznego miśka, o którym napiszemy Wam już niedługo. To idealna lektura (także do samodzielnego czytania dla początkujących, bo tekstu niewiele) na pierwsze jesienne dni - pozwoli wkroczyć w rok szkolny z uśmiechem na ustach.


Nie odrobiłem lekcji, bo...
 Wydawnictwo: Dwie Siostry
Tekst: Davide Cali
Ilustracje: Benjamin Chaud
Oprawa twarda 
Format: 150x200    
Stron: 36
Wiek: 6+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)