Szukaj na tym blogu

czwartek, 11 lutego 2016

Jaga Czekolada i Baszta Czarownic - A.U. Mielech

Agnieszka Mielech - autorka popularnej dziewczęcej serii "Emi i Klub Superdziewczyn" - zadebiutowała w nowej odsłonie. Po dziecięcych perypetiach osadzonych we współczesnym świecie, przyszła kolej na fantastykę. "Jaga Czekolada i Baszta Czarownic" to pierwszy tom nowej serii. 

Bohaterką książki jest Jagoda Nugat zwana Jagą Czekoladą. I choć jej przezwisko brzmi bardzo apetycznie, dziewczynce nie bardzo się ono podoba. Świat widziany jej oczyma ogólnie nie należy do zbyt kolorowych. Problemy z klasową integracją, zapracowani rodzice, znienawidzona szkoła muzyczna, brak przyjaciół, no i niania, która choć bliska, choć wesprze i zrozumie - nagle postanawia odejść. Wszystko jawi się ponuro. Nie cieszą nawet nadchodzące wakacje, zwłaszcza, że pogoda za oknem płata figle. W Pierwszym Świecie, gdzie mieszka dziewczynka, nikt nie podejrzewa, że zachwiania atmosferyczne mogą mieć niecodzienne, ba, magiczne podłoże. A mają! To dlatego w sąsiedztwie Jagi pewnego dnia zamieszkują Lukrecja i Mirella, czarodziejki z Królestwa Almendurii. To w ich rękach spoczną losy wszystkich światów. 

Po przygodowej, zwrotnej i szybkiej Emi, świat Jagody wydaje się bardzo powolny. Snuje się niespiesznie, raz kontemplując zastaną pogodę, innym razem - czekoladowe przysmaki. Tak, tak, nazwisko zobowiązuje. Rzeczywistość Jagody Nugat - mimo rodzicielskiego zakazu na słodycze - okaże się bardzo słodka. Będzie kusić, przyciągać, hipnotyzować. Już samym smakiem tworząc magiczną, ciepłą otoczkę. Otoczkę, która jest stale przeciwstawiana nieprzewidywalnościom pogody. Ujściem dla tych dwóch klimatów, będzie kulminacyjna walka dobra ze złem, którego odzwierciedleniem jest zbuntowany czarnoksiężnik Hedim.

Szczegółów zdradzić nie mogę. Ba, nie chcę nawet, by nie zepsuć Wam uroku lektury. Od siebie dodam tylko, że pospieszne zakończenie książki trochę mnie zawiodło. Tłumaczę sobie jednak, że wszystko jeszcze przede mną. W końcu "... Baszta Czarownic" jest dopiero zaproszeniem do magicznego świata i zapewne jeszcze nie jedno się w nim wydarzy. Czekam zatem niecierpliwie na ciąg dalszy.
   

Jaga Czekolada i Baszta Czarownic
Wydawnictwo: Wilga
Autor: Agnieszka Mielech
Oprawa twarda
Format: 135 x 202
Strony: 300
Wiek: 9+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)