Szukaj na tym blogu

środa, 20 grudnia 2017

Dla ludzi z pasją... "Zostań gwiazdą Instagrama" Henry Carroll


Uwielbiamy podróżować! W zeszłym roku w ferie wybraliśmy się aż na koło podbiegunowe, by osobiście zajrzeć do siedziby pewnego Świętego. W trakcie majówki odwiedziliśmy Śląskie Wesołe Miasteczko, zwiedziliśmy Kraków oraz kilka zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W wakacje bez dzieci zafundowaliśmy sobie objazdówkę po Portugalii, a z dziećmi i namiotem - zjechaliśmy pokaźny kawałek Europy. Później był jeszcze Karpacz i Puszcza Kozienicka, a pod koniec października rodzinna wyprawa do Porto. Trochę się działo. Wiele pięknych widoków mignęło przed oczyma. Niektóre pozostawiły po sobie jedynie wspomnienie, inne udało się uwiecznić na karcie aparatu. Kolekcja zdjęć okazała się na tyle pokaźna i ciekawa, że postanowiłam podzielić się nią ze światem. Tak powstał mój podróżniczy profil na Instagramie - travels_to_nowhere. Zapraszam do polubienia!

Instagram to kolejny portal społecznościowy. Pewnie większość z Was już go zna. Jeśli jesteście w tej grupie, możecie pominąć niniejszy akapit, który pozwolę sobie skierować do tych niewtajemniczonych. A zatem... czym jest Instagram? To portal do dzielenia się własnymi zdjęciami. Możemy skierować je do wąskiej grupy odbiorców (np. swoich przyjaciół), lub ludzi z całego świata - dzieląc się z nimi swoją pasją. Nie tylko tą do fotografowania, ale także czytania, gotowania, podróżowania, trenowania, szycia, ubierania się, czy też każdą inną, którą uda się zamknąć w kadrze. To fajne, inspirujące miejsce, dlatego z przyjemnością do niego zaglądam. Zerknijcie, może i Wam się spodoba?

Jeśli Instagram znacie, jeśli aktywnie z niego korzystacie, pewnie już po trosze zdążyliście poznać kierujące nim zasady. Co innego jednak poznawać je samemu, na chybił trafił, a co innego - chwycić w dłoń przewodnik i świadomie podejść do obsługi swojego konta. Dlatego - w ramach prezentu przedświątecznego (bojąc się, że Mikołaj przyniesie mi rózgę, postanowiłam go uprzedzić) - sięgnęłam po małą, niepozorną, ale ciekawą książeczkę "Zostań gwiazdą Instagrama". Nie po to, bynajmniej, by gwiazdą Instagrama stać się, ale by lepiej zrozumieć profil portalu, jego zasady, poznać nowych, ciekawych ludzi i ich pomysły na siebie. 

Książka nie ma charakteru strickte poradnikowego. Bynajmniej nie w rozumieniu - tu wejdź, tam kliknij, tu przestaw, tam ustaw... Stanowi ona raczej formę inspiracji. Motywacji do odnalezienia własnego stylu. Pójścia własną drogą. Jaką? Możliwości jest wiele. Przekonujemy się o tym na przykładzie tych, którzy już "co nieco" na Instagramie osiągnęli. Dziś mają na koncie tysiące obserwatorów, a niejednokrotnie ze swej fotograficzno- instagramowej działalności uczynili źródło dochodu. Jak? O tym także opowiadają na łamach tej książki. Poza ich historiami nie brakuje technicznych wskazówek dotyczących zasad funkcjonowania portalu. Praw, jakimi się rządzi. Dla zwykłego użytkownika nie wszystkie są takie oczywiste. Warto je jednak poznać, by swe konto uatrakcyjnić. Jak? Dbając o kompozycję i odpowiedni przekaz, korzystając z odpowiednich programów graficznych, wyciągając wnioski ze statystyk.  

Na moim Instagramie zaszły już pewne zmiany. Stał się bardziej czytelny, przejrzysty, a przy tym... bardziej mój. Zajrzyjcie, przekonajcie się i... zostańcie ze mną.Zostań gwiazdą Instagrama
Wydawnictwo: Jaguar
Tekst: Henry Carroll
Oprawa miękka
Format: 170 x 172
Strony: 128
Wiek: 15+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)