Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 grudnia 2016

LEGO® NEXO KNIGHTS™. Kodeks rycerski. Podręcznik giermka. - praca zbiorowa


Kiedyś myślałam, że o byciu rycerzem marzą tylko mali chłopcy, aż poznałam członków współczesnego bractwa. Teraz wiem, że o byciu rycerzem marzyć potrafią faceci w każdym wieku. Wykorzystując tę męską słabość, LEGO® stworzyło ciekawą serię klocków, które dodatkowo powiązało z oryginalną tabletową aplikacją. To dzielni rycerze, którzy bronią Knighton przed potworami. Teraz i Wasze dzieci mogą stać się obrońcami królestwa. I to nie tylko chłopcy - wszak w rycerskich szeregach znaleźć można i dziewczyny, a moja 2,5-letnia siostrzenica odgrywa czasem rolę rycerki z maczugą, bo na starszych braci i ich pomysłowość zawsze można liczyć!

Chcecie wiedzieć, jak dołączyć do ekipy walecznych LEGO® NEXO KNIGHTS? Wystarczy odrobina wyobraźni i... wiedzy. Tak, każdy rycerz wpierwej musi przejść odpowiednie szkolenie. Pomoże nam w tym LEGO® NEXO KNIGHTS. Kodeks rycerski. Podręcznik giermka. To kompendium niezbędnej wiedzy, jaką posiąść powinien każdy przyszły rycerz. A ta podobno przekazywana jest już od ponad 500 lat, choć - jak twierdzą autorzy - współczesne wydanie cennego tytułu wzbogacone zostało o nowe informacje. Wszak świat nie stoi w miejscu!

Czego dowiemy się z książki? Podczas lektury poznamy historię Kodeksu Rycerskiego, plan zajęć uczniów, rodzaje sprzętów i uzbrojenia, a także kampus i słynnych absolwentów Akademii Królewskiej w Knighton. To ona szkoli dzielnych rycerzy. Nie myślcie jednak, że prezentowana Wam księga jest nudnym podręcznikiem, z którego trzeba zakuwać dniami i nocami. Nic z tych rzeczy! W jej wnętrzu znajdziemy wiele atrakcyjnych ilustracji i grafik (uwielbiam je, bo choć tworzone pod znakiem  LEGO®, mają swój niepowtarzalny styl ze starodawną nutą). Dzięki nim wiedza nabiera atrakcyjności i staje się łatwo-przyswajalna. Jednak, tym co najbardziej przypadnie do gustu młodym adeptom rycerstwa będą zapewne (tak było w przypadku moich chłopców) zabawne, pełne dystansu do nauki komentarze zapisane na marginesie przez wcześniejszych uczniów Akademii. Tak, jestem pewna, że czytając tę książkę - ze wszystkimi towarzyszącymi jej uwagami - młodym giermkom uśmiech nie zniknie z ust. A małych wielbicieli rycerzy NEXO na pewno ucieszy, gdy pod choinką - obok zestawu klocków - znajdą specjalny poradnik szkoleniowy.


 LEGO® NEXO KNIGHTS™
Kodeks rycerski. Podręcznik giermka.
Wydawnictwo: AMEET
Autor: praca zbiorowa
Ilustracje: na licencji LEGO
oprawa twarda
Format: 215 x 210
Strony: 178
Wiek: 6+Czytaj także:


LEGO® NEXO KNIGHTS™. Księga potworów. 

Powiedzcie mi, jak to jest, że zabawka pamiętająca czasy mego dzieciństwa, wciąż nie traci na aktualności? Ile się zmieniło, ile czasu upłynęło od jej początków? Sprawdziłam. Za rok minie 85 lat! Uwierzycie? Czymże jest więc moje dzieciństwo, gdy pamięcią trzeba by wrócić do czasów dzieciństwa moich dziadków. Oczywiście ani moje babcie, ani dziadkowie podówczas nie korzystali z takich wynalazków. Jak by to rzec? - mieli wtedy poważniejsze sprawy na głowie. Perspektywa czasowa robi jednak wrażenie. Nieprawdaż? => więcej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Znasz tę książkę? Lubisz ją? A może z jakichś względów Ci się nie spodobała? Podziel się ze mną swoją opinią, zostaw ślad. Niech wiem, że czytasz, że wracasz, że to co robię ma sens :)